ADAMIZ İÇİN

Kıbrıs’ta ürettiğimiz ve bu güzel adaya özel olan ürünlerimizin kökünün bu adadan geldiğinin ve adanın bize sağladıklarının bilincindeyiz. Bu bilinçle yola çıkarak adamızı daha güzel ve yaşanabilir bir hale getirebilmek için üzerimize düşen sosyal sorumluluk projelerimize devam ediyoruz 

#Adamızİçin; çocuklarımızın, yeni nesilimizin eğitimi ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasından, sürdürülebilirlik, çevre koruma, kadın haklarının korunması gibi birçok farklı alandaki projemizi bir araya topladığımız sosyal sorumluluk hareketimizdir. 

Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz en yakın zamanlı projemiz, fabrikamıza adını veren Meriç Köyü’nin İlkokulu öğrencileri için gerçekleştirdiğimiz projedir. Çocuklarımıza daha iyi ve kaliteli bir eğitim verilebilmesi için eğitim ve kırtasiye ihtiyaçları karşılanmıştır. Adamızİçin hareketimiz kapsamındaki benzer projelerimizi sosyal medya hesaplarımızdan #Adamıziçin etiketi ile takip edebilirsiniz.

Hellimin Avrupa’ya Yolculuğu Paneli

 

Siyasal ve toplumsal Araştırmalar Merkezi (SİTA), tarafından düzenlenen panel 3 Mayıs 2023’de Lefkoşa’da düzenlendi. Hellimin Avrupa Birliği yolculuğu panelinde Genel Müdürümüz Meriç AVUNDUK panelist olarak yer aldı. Panelin ele aldığı konular Kıbrıs’ın geleneksel ürünü Hellim’in Avrupa Birliği (AB) nezdinde Coğrafi İşaret ve Menşei İsmi Korumalı Ürün (PDO) olarak tescil edilme süreci ve tescil sürecinin ardından doğabilecek potansiyel avantajlar ve riskleriydi, tüm boyutlarıyla paydaşların katılımı ile ele alınan 2 panel organize edildi.

Çiftliğimiz Açıldı

Akıllı çiftlik olarak tasarlanan ve tüm enerjisini güneşten alan çevre-dostu çiftliğimiz, Meat&Milk’in 150 büyükbaşla üretime başladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

LTB Kadın Sığınma Evine destek olduk

Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında, kamuya ait bir kadın sığınma evi yararına düzenlenen kadınlar korosunun ana sporlarından birisiyiz. Kadınların sadece iş hayatında değil sosyal hayatta da önemli bir rol oynadığına inanarak, onları elimizden geldiğince desteklemeye devam edeceğiz.