Özel Ürünler

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Possimus illo, facilis aut ipsa cumque quas eius necessitatibus explicabo ipsam inventore quos minima? Praesentium impedit, quos, obcaecati repudiandae commodi temporibus tempora mollitia nostrum ex porro alias facilis iure inventore explicabo molestias cupiditate sit dolorum officiis. Ipsa soluta necessitatibus perspiciatis animi natus! consectetur adipisicing elit. Incidunt modi quidem deleniti dolore quod! Fugiat perferendis eius repellat earum ex, omnis at vitae atque eos maiores voluptatum ratione quisquam enim!

Koyun ve Keçi Hellimi

Akdeniz iklimi etkisiyle, Kıbrıs güneşli ve ılıman bir havaya sahiptir ve Ada’daki koyun ve keçiler hellim için en uygun sütü üretmektedirler. Hellimin sadece Kıbrıs’ta süt ile üretilen; Kıbrıs’a özgü bir ürün olduğu AB tarafından “Coğrafi İşaretli Ürün” olarak kabul edilmesiyle onaylanmıştır.

Hellim pişirildiğinde veya ızgara yapıldığında erimeyen tek peynir türüdür, bu özelliği hellimi birçok tarif ve Dünya mutfağı için özel kılmaktadır.

Charcuterie için özel üretilmektedir.

Ekşimik

Ekşimik (çökelek), yağı alınmış ayranın ısıtılması sonucu ortaya çıkan yoğurt parçalarına denir. 

Meriç güvencesiyle ürettiğimiz butik ekşimik tarifiyle tüm yemeklere tat katmakta ve geleneksel lezzeti sofralarınıza taşımaktadır.

Charcuterie için özel üretilmektedir.

Tereyağı

Meriç güvencesiyle üretilen butik tereyağımız tüm yemeklere tat katmakta ve geleneksel lezzeti sofralarınıza taşımaktadır.

Charcuterie için özel üretilmektedir.